Nr. rachunku bankowego do wpłat:

 51 8200 0008 2001 0011 5544 0001
             BS Krasnystaw, o/Gorzków

 

Budowa sieci światłowodowej na terenie Gminy Gorzków

swiatlowod glowna

        W związku z licznymi pytaniami, jakie pojawiają się w ostatnim czasie, dotyczącymi budowy sieci światłowodowej na terenie naszej gminy przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące niniejszej inwestycji.
        Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym (m.in. wskazanym placówkom edukacyjnym) dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.
Wybudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług internetowych u wybranego indywidualnie dostawcy.
        Głównym inwestorem jest INEA S.A, generalnym wykonawcą FIBEE IV i FIBEE I. Wybudowanie sieci wymaga uzyskania zgody od wszystkich współwłaścicieli działek, przez które sieć będzie poprowadzona. W przypadku Gminy Gorzków w 60% kable światłowodowe będą prowadzone napowietrznie (podwieszane na słupach energetycznych) a w 40% prowadzone ziemią na głębokości 80cm. Zawieranie zgód na umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej oraz inne zadania związane z projektowaniem i budową sieci w imieniu FIBEE realizuje generalny podwykonawca - firma Telekom Data Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.
        Prosimy Mieszkańców Naszej Gminy o wsparcie i pomoc w realizacji projektu, który pozwoli wyeliminować różnice w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek Internet jest istotną częścią współczesnego życia. Oznacza to, że gminy i ich mieszkańcy potrzebują nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, aby uczestniczyć w dzisiejszej gospodarce cyfrowej, uzyskać dostęp do zasobów edukacyjnych czy komunikować się ze światem ultraszybko i niezawodnie.

swiatlowod ulotka 1
swiatlowod ulotka 2

Linki

 

Instytut Wsparcia Organizacji
Pozarządowych

zrealizował projekt
„Wspieraj lokalnie”
we współpracy z
PITax.pl Rozliczenie PIT

NAJNOWSZE ZDJĘCIA...

//