Nr. rachunku bankowego do wpłat:

 51 8200 0008 2001 0011 5544 0001
             BS Krasnystaw, o/Gorzków

 

Święto Zbiorów w Gorzkowie za nami...

Stało się to już tradycją, że dnia 15 sierpnia Gmina Gorzków obchodzi Dożynki Gminne, w tym roku pod nazwą Święto Zbiorów. Organizatorami tych uroczystości byli: Wójt Gminy Gorzków, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorzkowskiej oraz Centrum Społeczno-Kulturalne w Gorzkowie. Starostami tegorocznych dożynek byli: Beata Młynarczyk z Czystej Dębiny oraz Paweł Borzęcki z Bobrowego.

Zaplanowana na ten dzień uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji rolników, która została odprawiona w kościele pw. św. Stanisława. Po skończonej Eucharystii wyruszył barwny korowód, któremu przewodziła Kapela Ludowa i Żeński Zespół Ludowy z Gorzkowa.

Na czele ze Starostami Dożynek, Wójtem, licznie zaproszeni goście, burmistrzowie, wójtowie gmin partnerskich, radni, sołtysi gminy Gorzków oraz mieszkańcy naszej Gminy przeszli korowodem na boisko sportowe aby tam kontynuować uroczystości dożynkowe. Chleb z tegorocznego ziarna, kosz warzyw i owoców Starostowie Dożynkowi przekazali na ręce Wójta i Skarbnika, którzy zgodnie z obyczajem, pięknie wypieczonym i pachnącym chlebem podzielili się z mieszkańcami gminy i przybyłymi gośćmi. Podczas obrzędu dożynkowego były prezentowane wieńce z miejscowości: Antoniówka , Chorupnik, Gorzków Wieś, Felicjan, Orchowiec, Wielkopole, Wielobycz i Wiśniów. Wszystkie wieńce były zachwycające. Każdy odzwierciedlał wiele pracy, wysiłku i trudu.

 

W ramach konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy komisja konkursowa przyznała zwycięstwo wieńcowi z Wiśniowa.

Wójt dokonał uroczystego powitania wszystkich przybyłych zaproszonych gości oraz mieszkańców na tegoroczną uroczystość. W trakcie powitania nastąpiły podziękowania dla rolników z wyrazami największego szacunku i uznania za ciężką pracę, gospodarność i osobisty wkład w rozwój naszej Gminy.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły liczne występy artystyczne lokalnych zespołów.Na scenie pojawili się:Kapela Podwórkowa z Tomaszowa Lubelskiego , Zespół Zbigniewa Porocha z Pilaszkowic, Solistki z Centrum Społeczno – Kulturalnego
w Gorzkowie i Kapela Góralska z Żywca.
Idealnie dobrany repertuar, znakomite wykonanie oraz charyzma złożyła się na niezapomniane występy wszystkich zespołów.

Warto również wspomnieć, że oprócz występów artystycznych, na obchodach dożynkowych przygotowano szereg dodatkowych atrakcji. Podczas tegorocznych dożynek organizatorzy zadbali o zabawy dla dzieci. Wśród atrakcji były m.in. zjeżdżalnie, malowanie buzi, jazda kucykiem. Na pięknie przyozdobionym boisku rozstawili się wystawcy: wikliniarstwo, malarstwo, garncarstwo, wystawa maszyn rolniczych. Wiele emocji podczas dożynek dostarczył konkurs robienia powrósła i dojenia krowy.

Na specjalnie przygotowanym stoisku Zespół Promocji promował Projekt „ Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”. Licznie odwiedzający goście stoisko otrzymali bezpłatnie drobne gadżety promocyjne m.in.: baloniki, smycze, płyty CD z grą, a także foldery i ulotki informujące
o Programie i gminach biorących w nim udział. Aby wzbudzić w mieszkańcach jeszcze większą ciekawość Programem Zespół Promocji przygotował na tę okoliczność konkurs-krzyżówkę. Konkurs polegał na rozwiązaniu krzyżówki, udzieleniu odpowiedzi dotyczących Programu i samej Gminy Gorzków. Do wygrania były zestawy gadżetów promocyjnych. Na koniec losowani byli zwycięzcy.

Zespół Promocji dziękuje wszystkim, którzy przybyli na stoisko oraz serdecznie gratuluje Laureatom konkursu.

Nieodłączną częścią dożynek jest zabawa taneczna. Publiczność licznie zgromadzona w Gorzkowie bawiła się wraz z zespołem Tokyo Dance. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Tego dnia mogliśmy się cieszyć słoneczną pogodą która spełniła oczekiwania chętnych do udziału w tegorocznym święcie rolniczym.

Władze samorządowe bardzo serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości dożynkowych.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Sponsorów: F.U.H. „Akces”  Mróz Łukasz, Auto- Gaz Wiśniewski Radosław, FUO Sp. z o.o., Telwolt Beton, BS Krasnystaw, BS Izbica, Oksana Trans, Rolmax, Stanisław Kowalik - Pośrednik TUW oraz osób i firm, które rzeczowo wsparły organizacje dożynek: Piekarnia Sławomir Fiszer, Mleczarnia Krasnystaw, Perła Browary Lubelskie, Gospodarstwo Rolne Marek Żurek.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015 Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015 Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015 Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015 Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015
Święto Zbiorów 2015 Święto Zbiorów 2015

Linki

 

Instytut Wsparcia Organizacji
Pozarządowych

zrealizował projekt
„Wspieraj lokalnie”
we współpracy z
PITax.pl Rozliczenie PIT

NAJNOWSZE ZDJĘCIA...

//