Plakat promujący powszechny spis rolny 2020 zielono-białe tło w okręgu trzy osoby z założonymi rękami od lewej strony młody mężczyzna, starszy siwy pan w okularach i młoda kobieta stojący na tle łanu zboża, w prawym dolnym rogu logotyp głównego urzędu statystycznego

Spis rolny przeprowadzany jest na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmuje zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

 

Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

Wypełniasz samospis internetowy? Od 23 listopada masz tylko 2 dni na jego uzupełnienie, od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po tym czasie skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

Pamiętaj - PSR kończy się 30 listopada!

 

Jeszcze nie skontaktował się z Tobą rachmistrz? - Podaj Swój nr telefonu!

Powszechny Spis Rolny 2020 jest realizowany w trudnym okresie pandemii, dlatego też zależy nam bardzo na tym, by jak najwięcej osób spisało się przez Internet lub telefon.

Urząd Statystyczny w Lublinie nie dysponuje numerami telefonów do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w naszym województwie. Dlatego też prosimy, żeby użytkownicy gospodarstw rolnych, które jeszcze nie zostały spisane, udostępnili nam swój numer telefonu do tego celu.

Numer telefonu można przekazać do Urzędu Statystycznego w Lublinie na kilka sposobów:

  • mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – podając numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS oraz swój numer telefonu,
  • SMS-em na numer 571506060 – ze swojego telefonu, podając numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS.

Adres e-mail i nr telefonu są również na stronie US Lublin: https://lublin.stat.gov.pl/aktualnosci/numer-telefonu-i-e-mail-do-urzedu-statystycznego-w-lublinie-spis-rolny-2020-,180,1.html

Mogą Państwo również podać swój numer telefonu pracownikom Gminnego Biura Spisowego w swoim urzędzie gminy/miasta, którzy przekażą go odpowiedniemu rachmistrzowi spisowemu, żeby mógł się z Państwem skontaktować i umówić na spotkanie lub przeprowadzić spis przez telefon.

 

Rolniku, sprawdź z jakiego numeru może dzwonić do Ciebie rachmistrz

Na zielonym tle napisy Rachmistrze spisowi dzwonią do Ciebie z numerów telefonów 22 666 66 62, 22 379 99 99, 572 33x xxx, których lista jest dostepna na stronie https://lublin.stat.gov.pl odbierz telefon i spełnij obowiązek spisowy

Wykazy numerów telefonów, z których realizowane są wywiady telefoniczne z respondentami w ramach PSR 2020

Grafika promująca samospis, dzięki któremu gmina może wygrać cenne nagrody w konkursie Prezesa GUS. Szczegóły na stronie spisrolny.gov.pl

Kogo dotyczy spis rolny?

Spis rolny zostanie przeprowadzony w gospodarstwach rolnych:

  • osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych);
  • osób prawnych;
  • jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

 

Formy przeprowadzenia spisu rolnego.

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

  • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl;
  • telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi:

  • telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym,
  • bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

 

Rolniku, Twoje dane są u nas bezpieczne!

Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o istocie tajemnicy statystycznej i sankcjach za jej niedotrzymanie. Następnie na ręce właściwego komisarza spisowego składają pisemne przyrzeczenie następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”

 

Nie masz w domu dostępu do Internetu? Jest na to sposób!

Grafika w kolorze zielono-białym na spodzie logo GUS, informująca o utworzeniu w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie ul. Nadrzeczna 4 stanowiska do samospisu. Ze stanowiska można skorzystać w godz. 8-18.

Na potrzeby przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie, ul. Nadrzeczna 4 dostępne jest stanowisko komputerowe do przeprowadzenia samospisu.
Stanowisko zostało przygotowane dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu.

 

Spisz się przez telefon!

Od 1 września na infolinii spisowej (pod numerem 22 279 99 99) będzie również możliwość spisania się przez telefon. Po połączeniu się z numerem wybierz „1” – zostaniesz skierowany na infolinię spisową. Następnie wybierz opcję „Spisz się przez telefon”, połączysz się z naszym rachmistrzem – to doskonale przygotowana osoba do przeprowadzenia z Tobą spisu przez telefon. (Koszt połączenia jest zgodny z cennikiem operatora).

 

O co zapytamy w spisie rolnym?

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć Państwa gospodarstwa rolnego.
Należy pamiętać, że spis zostanie przeprowadzony w miesiącach wrzesień – listopad br., a będziemy pytać o dane według stanu na dzień 1 czerwca br., lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Zachęcamy do poświęcenia chwili czasu na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

Ściągawka dla rolnika

Podstawy prawne

Ustawa o powszechnym spisie rolnym